Bodrum’da yeniden-Oral Gönenç

Bodrum’da Yeniden
Oral Gönenç

Büyük şehir hayatından sıkılıp Bodrum’a yerleşen Oral beyin anlattıkları;neden artık büyük şehirde yaşamak istemediği ve neden bundan sonra Bodrum?
Neden bundan sonra Bodrum sorusuna bir kaç cevap olarak şunları yazabilirim,diğerlerini kitabı okuduğunuz zaman zaten anlayacaksınız.O güzelim Gümüşlük güneş batışları,insanların birbirine sevgisi,yardımı,sessizlik içerisinde okunan kitaplar,temiz hava,doğal gıda,korna sesi veya başka rahatsız edici gürültüler duymadan,istediğiniz müziği başkalarınıda rahatsız etmeden dinleyebilme,uzun uzun yapılan yürüyüşler ve bu sırada yemeği pişirilebilecek bir takım otların toplanması,ocakta yakmak için denizin getirdiği tahta parçalarının toplanması,her daim taze balık,deneme yanılma yoluyla yaratılan yemekler…(günümüz Bodrum’unda bunların bazıları artık maalesef bulunamıyor).

Yazar aynı zamanda usta bir fotoğraf sanatçısı,hal böyle oluncada anlatılanları bir fotoğraf karesi gibi gözlerinizin önüne getirebiliyorsunuz ya da baktığınız halde göremediğiniz detayları yazarın yardımı ile görüyorsunuz.
Bodrum’un ne halden ne hale geldiğini,el birliği ile nasıl yaşadığımız çevreyi yavaş yavaş yok ettiğimizi okuyorsunuz.Birçok turistin Bodrum için yorumlarını okuyorsunuz.Bir kaç güzel yemek tarifide var. Eğer sizde artık büyük şehirde boğulduğunuzu hissediyorsanız ama büyük şehri terkedemiyorsanız ya da hoşça vakit geçirmek yazarın gözüyle bir zamanların Borum’unda dolaşmak istiyorsanız bu kitabı okuyunuz.

Reklamlar
Bu yazı Okuduklarım içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s